O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy w ostatnich 12 miesiącach nie obsługiwali transakcji kartami oraz mają maksymalnie 5 placówek biznesowych.
Warunki uzyskania dofinansowania
Dofinansowanie na korzystanie z terminali płatniczych ma na celu wsparcie małych i średnich firm, dlatego wyłączone z niego są sieci handlowe i franczyzowe. Także operatorzy automatów sprzedających oraz jednostki administracji publicznej nie mają prawa brać udziału w programie Polski Bezgotówkowej. Ilość otrzymanych terminali zależy od ilości placówek firmy, ale maksymalnie wynosi trzy. Przy czym przedsiębiorca może je zamówić naraz lub oddzielnie, najpóźniej do końca 2021 roku. Instalacja pierwszego urządzenia, czy to zamówionego pojedynczo czy w paczce kilku sztuk, musi nastąpić do końca roku 2020. Dofinansowanie jest na każde urządzenie oddzielnie i ma limit ustalony na poziomie 100 tys. złotych obrotu z kart rocznie, wliczając opłaty oraz prowizje od transakcji. Jeśli firma przekroczy tę sumę, będzie zobligowana do uiszczania opłat zgodnie z zwartą umową. Z doświadczenia firm z sektora MŚP wynika, że próg obrotów 100 tys. rzadko jest przekraczany. Poza dofinansowaniem, przedsiębiorcom przysługiwać będzie darmowy serwis terminali, a także pomoc w ramach Centrum Obsługi Klienta działającego całą dobę.
Czym jest Fundacja Polska Bezgotówkowa?
To wspólny pomysł banków, organizacji Visa i Mastercard oraz agentów rozliczeniowych, mający wsparcie Ministerstwa Rozwoju i Związku Banków Polskich. Za cel postawiła sobie wyrównanie dostępności bezgotówkowych płatności z gotówkowymi. Aby go osiągnąć, zakłada zwiększenie liczby terminali o 100% w ciągu trzech lat. Aktualnie na rynku działa ponad 600 tys. terminali, jak podaje Narodowy Bank Polski.
Szczegóły akcji na stronie TwojTerminal.pl.