Biznes z perspektywy drona

Drony stają się coraz popularniejsze i coraz bardziej dostępne. Z powodzeniem wykorzystują je też przedsiębiorcy – w Polsce zarabia na nich już ponad 700 firm.

zdjecie z drona

W 2015 roku Polacy wydali na drony zabawkowe i półprofesjonalne 100 mln złotych. Jest to ogromny rynek, dlatego na terenie kraju powstało już kilkanaście firm produkujących te maszyny latające bez pilota. Są to zarówno znane, duże przedsiębiorstwa jak Polska Grupa Zbrojeniowa czy WB Electronics (produkują drony wojskowe), ale też mniejsi producenci dronów komercyjnych, jak FlyTech UAV z Krakowa, Novelty RPAS z Gliwic czy Eurotech z Mielca.

Jak zarobić na dronach?

Poza producentami tych urządzeń, na zdjęciach i filmach kręconych przy pomocy drona zarabiają obecnie przede wszystkim fotografowie oraz firmy zajmujące się produkcją filmów. Mniejsze podmioty poszerzyły o zdjęcia z lotu ptaka swoją ofertę filmowania i fotografowania imprez weselnych, inne oferują produkcję filmów z drona do celów komercyjnych, np. do reklam.

Drony wykorzystywane są również przez firmy budowalne do nagrywania postępów prac, np. przy budowie autostrad.

W zeszłym roku Amazon.com zapowiedział usługę Prime Air, czyli ekspresowe dostawy produktów zamówionych w sklepie internetowym z wykorzystaniem dronów. Ta usługa przyszłości to jeden z przykładów, jak bardzo drony już w niedługim czasie mogą zrewolucjonizować działalność przedsiębiorstw.

Podziel się artykułem:

Firma bez księgowego?

Wypróbuj księgowość on-line Firmino

Banner Firmino - księgowość od 29 zł miesięcznie