W spotkaniu z Prezydentem chciało wziąć udział ponad 200 przedsiębiorców. Warunek był jeden: firma musi być innowacyjna i założona nie wcześniej niż w ciągu ostatnich pięciu lat. Fundacja Startup Poland z kandydatów wybrała dziesięć przedsiębiorstw z dziedziny biotechnologii, aplikacji mobilnych, robotyki, telekomunikacji, bezpieczeństwa czy pomocy osobom niepełnosprawnym.
Swoje nowatorskie usługi mogła zaprezentować prezydentowi m.in. firma SatAgro, twórca aplikacji internetowej, która na podstawie analizy danych satelitarnych pomaga rolnikom obniżyć koszty produkcji. Inną technologią dla rolnictwa zaprezentowaną na spotkaniu był projekt wczesnego wykrywania zagrożeń dla upraw rolnych w postaci zestawu testów od biotechnologicznej firmy Nexbio. Spółka Elmodis przedstawiła natomiast system, który pozwala na zwiększenie efektywności maszyn przemysłowych.
Swoje udogodnienia dla życia i bezpieczeństwa pokazały firmy Kontakt.io (miniaturowe nadajniki – beacony, kontaktujące się ze smartfonem i ułatwiające poruszanie się np. osobom niewidomym), VoicePin.com (system logowania głosowego do różnych serwisów bez konieczności zapamiętywania pinów i haseł) oraz Photon Entertainment (interaktywny robot wspierający dzieci w rozumieniu nowych technologii i programowania).
Innowacyjny dla medycyny projekt produkcji sztucznej krwi (substytutu czerwonych krwinek) pokazała firma Nano Sanguis. Intrygujący był również Migam – system umożliwiający połączenie wideo z tłumaczem języka migowego.
Zaprezentowano również drony, które mogą być stosowane w geodezji, ratownictwie czy energetyce od FlyTech UAW oraz mobilne gry wykorzystujące dane z rzeczywistości tworzone przez Reality Games.
Na spotkaniu pojawiły się również dwie młode firmy polonijne. Jedną z nich był projekt polsko-ukraiński o nazwie Technovator, który stworzył system bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych oraz Loot – polsko-brytyjski twórca aplikacji do planowania i kontroli wydatków w budżecie domowym.